Czy szkło lakierowane można przykleić na płytki?
Masz w kuchni stare, tradycyjne płytki ceramiczne, jednak chciałbyś zastąpić je nowoczesnymi, eleganckimi płytkami ze szkła lakierowanego? Nie wiesz, czy szkło można przykleić bezpośrednio na płytki, czy może trzeba najpierw usunąć stare materiały? Sprawdź w naszym wpisie!
Jak odmienić oblicze kuchni?
Klejenie szkła lakierowanego na płytki to szybki i prosty sposób na odmianę wnętrza w kilku prostych krokach. Wystarczy zmierzyć przestrzeń nadblatową w kuchni, nanieść miejsca montażu gniazdek. Następnie wybrać rodzaj szkła lakierowanego z kilku dostępnych kolekcji i kilkudziesięciu kolorów. Zamówienie na panele złożyć u lokalnego szklarza lub dystrybutora szkła lakierowanego Colorimo. Po otrzymaniu formatek nanieść na szkło od strony lakieru silikon przeznaczony do klejenia szkła lakierowanego i luster, a następnie przykleić do czystej, odkurzonej i odtłuszczonej powierzchni płytek. Pod szkłem kolorowym lub z nadrukiem nie będzie widoczny klej. Należy zwrócić uwagę na puszki gniazdek elektrycznych, które będzie trzeba wysunąć pod powierzchnię szkła. Pamiętaj także, aby szczeliny między szybami wypełnić silikonem. Warto również zdać sobie sprawę, że montaż szkła lakierowanego poprzez jego przyklejanie znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia oraz rozbicia płytki. I już możemy się cieszyć nowym i unikatowym wyglądem naszej odświeżonej kuchni.
Wymiary standardowe?
Na ścianach pomieszczeń gdzie nie ma gniazdek, można pokusić się o wykorzystanie standardowych wymiarów paneli szklanych lub lub płytek z kolekcji-szkła Colorimo Forma.
W kolekcjach tych, użytkownik również znajdzie coś dla siebie, począwszy od gładkich i matowych powierzchni paneli aż do różnych geometrycznych kształtów formatek