Wykorzystanie paneli szklanych we wnętrzach w stylu skandynawskim
Styl skandynawski zawitał do nas kilka lat temu i od tego czasu nie wychodzi z mody. Nic dziwnego – ma przecież ponadczasowy, uniwersalny, a przy tym stylowy i przytulny charakter, który po prostu się nie starzeje. Co więcej, jego neutralność pozwala na wzbogacanie go o różne nieoczywiste elementy – takie jak np. panele ze szkła.
Panele ze szkła jako element stylu skandynawskiego
W swoim najbardziej klasycznym wydaniu styl skandynawski cechuje się prostotą i elegancją. Opiera się przede wszystkim na stosowaniu minimalistycznych mebli oraz łagodnej palety barw obejmującej biele, szarości, beże czy brązy. Umeblowanie, tkaniny i dekoracje powinny być ponadto wykonane z naturalnych materiałów – takich jak drewno, płótno, bawełna, szkło czy metal. Ważne jest również zminimalizowanie liczby ozdób i bibelotów w pomieszczeniu – takich jak figurki, oprawione zdjęcia, dekoracyjne naczynia czy inne drobne elementy.
Wszystko to sprawia, że panele szklane do salonu stanowią idealny dodatek do wnętrza urządzonego w stylu skandynawskim. Dekoracyjne szkło o wysokim połysku doda wystrojowi głębi i nowoczesności, a przy tym podkreśli panującą w nim szlachetną prostotę i minimalizm. Jego dodatkową zaletą jest uniwersalne zastosowanie, dzięki któremu sprawdzi się ono się doskonale m.in. w charakterze:
- frontów meblowych i wypełnień frontów;
- blatów stołowych – szczególnie w połączeniu z drewnianym wykończeniem;
- okładzin ściennych – także w przypadku dużych ścian;
- półek.
Panele z lakierowanego szkła mogą zostać wykonane w niemal dowolnym kolorze, co stwarza bardzo szerokie możliwości udekorowania nimi wnętrza w stylu skandynawskim. Twój salon jest skąpany w szarościach i bieli? Podkreśl je za pomocą paneli srebrzystych, kredowych lub takich w kolorze niezapominajek. Celujesz raczej w ciepłe barwy z palety beży i brązów? Sprawdzi się tutaj szkło perłowe, waniliowe czy w kolorze cappuccino. Co więcej, oprócz szlachetnej i czystej estetyki szkło lakierowane cechuje się również znaczną wytrzymałością, a ponadto jest łatwe do utrzymania w czystości. Piękno wizualne idealnie współgra tu więc z zaletami praktycznymi.